ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  YARARLI BİLGİLER   ENGELLİ BİRİMİ

Engelli Birimimiz, Eskişehir ili Belediye sınırları içerisinde yaşayan engellilerin, içinde bir başkasına ihtiyaç duymaksızın rahatça dolaşımlarını sağlayacak, erişilebilir bir kent olma yolunda çalışmalar yürütmektedir. Sosyal, kültürel, sağlık, spor ve eğitim konularında desteklenen engellilerimize bu yönde çözümler üretmek, kaynaştırma programları düzenlemek birimimizin amaçları arasındadır.

Engelli Birimimiz engellilerin hayatlarını kolaylaştırma, sosyal kültürel anlamda destek olmak amacıyla il ve il dışında bulunan kamu kurum ve kuruluşları ve ayrıca öncelikli olarak engelli dernekleri olmak üzere farklı derneklerle de işbirliği içerisinde çalışmalarını devam ettirmektedir.

Engelli Birimimize şahsen ya da telefonla müracaat eden engelli vatandaşlarımıza, personelimiz, hizmetlerimiz hakkında gerekli bilgileri vermekte,  engelli bireylerin topluma,  toplumun engelli bireylere bakış açısını daha duyarlı hale getirmek amacı ile Belediyemiz ve diğer birimlerle, ayrıca diğer kurum kuruluş ve derneklerle işbirliği içerisinde piknik, gezi programları, özel gün kutlamaları,  eğlence ve konser programları,  panel,  konferans, söyleşi programları düzenlenmektedir.

Öncelikli olarak ortopedik engelliler olmak üzere kent içi ve hastane ulaşımları için asansörlü araçlarımızla, Anadolu Üniversitesi İşitme Engelli Çocuklar Eğitim Merkezi (İÇEM)’ e kayıtlı öğrencilerin İÇEM servislerimiz ile ulaşımları ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca  Birimimize resmi dilekçe ile başvuran ve maddi olanaksızlıklarından dolayı temin edemeyen bedensel,  zihinsel , işitme ve görme engelli vatandaşlarımıza gerekli evrakları tamamlandıktan ve birimimizce gerekli araştırmaları yapıldıktan sonra  ihtiyaç duydukları  araç ve gereç yardımları tarafımızca yapılmaktadır.

Adres: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi  Giriş Kat Oda No:17
Tel: 0.222.211.55.00 / 1230

 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı