ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  YARARLI BİLGİLER   SOSYAL YARDIM HİZMETLERİ

Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu ve 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun ilgili maddelerine göre çalışmalarını yürütmektedir.

Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde yaşayan hiçbir geliri olmayan ya da gelir düzeyi düşük vatandaşlara ayni yardımlarda bulunarak ve okul öncesi eğitim imkânı sunarak sosyal açıdan desteklenmelerini sağlar.

Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğümüze başvuruda bulunan vatandaşların gerekli resmi evrakları ve beyanları tamamladıktan sonra tarafımızca yapılan tahkikatlar sonucu uygun bulunanlara gerekli yardımlar yapılır. Resmi evraklar ve beyanlar ile başvuruda bulunan vatandaşlarımızın gerekli yardımlardan yararlanabilmesi için her yıl başvurularını güncellemeleri gerekmektedir.

Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğümüz hayırsever vatandaşlarımız tarafından bağışlanan yeni ya da ikinci el eşyaları ve giyim eşyalarını alarak ihtiyaç sahipleri ile buluşturmaktadır.

Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı birimler;
•Sosyal Yardımlar Birimi (Gıda Yardımları, Yakacak Yardımları, Ev Eşyası Yardımları, Yol Yardımları, Kırtasiye ve Okul Forması Yardımları, Sosyal Etkinliklere Destek Verilmesi, Evsiz Vatandaşların Kış Aylarında Barındırılması)
•Giysi Destek Mağazası
•Es Çocuk Evi

BİLGİ İÇİN:
Sosyal Yardım Birimi   :0.222.211.55.00/1374-1391
Giysi Destek Mağazası  :0.222.232.11.11
Es Çocuk Evi           :0.222.237.26.62

 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı