SPOR HİZMETLERİ VE TESİSLER


Eskişehirli vatandaşlarımızın spor ile daha aktif ve sağlıklı bir yaşama sahip olması için çalışıyoruz. Profesyonel eğitmenlerimiz ve sportif ekipman donanımlı tesislerimiz ile tüm vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Her sene en az bir mahalleye spor tesisi kazandırma projelerimizle siz kıymetli hemşehrilerimize spor hizmetleri sunmaya devam edeceğiz.Şirintepe Spor Merkezi

2016 yılında hizmete açılmış olan Şirintepe Spor Merkezi  708m2 alana sahiptir. Spor merkezi içerisinde Fitness- Aerobik Pilates Zumba Taekwando Cimnastik Judo Masa Tenisi Halk Oyunları branşlarında hem yetişkinlere hem de çocuklara ücretsiz olarak hizmet sunulmaktadır.

Tesisimiz yıllık ortalama 3500 kişiye hizmet vermektedir.Büyükşehir Spor Merkezi

2018 yılında hizmete açılmış olan Büyükşehir Spor Merkezi 650m2 alana sahiptir. Spor merkezi içerisinde Fitness- Aerobik Pilates Zumba Cimnastik branşlarında hem yetişkinlere hem de çocuklara ücretsiz olarak hizmet sunmaktadır.

Hizmete açıldığından bu yana 1125 kişiye hizmet vermiştir.Şehit Tarkan Karaca Spor Merkezi

2019 yılında Sütlüce Mahallesinde yapımına başlanılan spor merkezimiz,  görev başında şehit olan Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcumuz Tarkan Karaca?nın adını yaşatmak için Şehit Tarkan Karaca Spor Merkezi adıyla 2020 yılında hizmete açılmıştır.  Spor Merkezimiz 600m2 alana sahiptir. Son teknolojiyle üretilmiş spor ekipmanlarıyla oluşturulan Fitnees Salonu her yaş grubundan yetişkine hizmet vermektedir.Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Spor Salonu

2015 yılında tadilatı yapılarak Büyükşehir Belediyemiz bünyesine dahil edilmiştir. 2015 tarihten bu yana açtığımız Yaz ve Kış Spor Okulları kapsamında 8-12 yaş arası çocuklarımıza Basketbol, Hentbol, Voleybol branşlarında hizmet vermektedir.

Osmangazi Spor Sahası
16 Ağustos 2018 tarihinde açılmıştır. 11.550m2 alana sahip olan tesiste yürüyüş yolu ve futbol sahası mevcuttur. Küçük yaştaki amatör sporcularımızın gelişerek, Türk Futboluna hizmetlerinde katkı olacak önemli bir yapıdır. Futbol sahası Amatör Spor Kulüplerinin 15 yaş altı kategoride mücadele eden sporcularının müsabakaları ve antrenmanları için kullanılmaktadır.

Ayrıca İlkbahar ve Yaz dönemlerinde haftanın 5 günü sabah saatlerinde eğitmenlerimiz eşliğinde vatandaşlarımıza aerobik-pilates egzersizleri yaptırılmaktadır.