Resim Yarışması Şartnamesi:

  1. Şartnameye uygun olarak ve zamanında teslim edilen aday resimler seçici kurul tarafından,   8-12 yaş ve 13-16 yaş olarak iki kategoride değerlendirilecektir. İki yaş kategorisinde de birincilik, ikincilik ve üçüncülüğe değer görülen resimler açıklanacaktır.
  2. Yarışmaya resim gönderen her yarışmacı, yarışmaya gönderilen resimlerin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanmasına izin vermiş sayılacaktır.
  3. Yarışmaya katılan çalışmaların daha önce düzenlenen benzer yarışmalarda dereceye girmemiş, başkası tarafından yapılmamış, kısmen ya da tamamen başka bir resimden kopya edilmemiş ve daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir. Ödül alan katılımcılardan bu taahhütleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri derece geri alınır.
  4. Yarışmanın ön inceleme kurulu Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimidir. Seçici Kurul ise konusunda uzman kişilerden oluşturulacaktır. Seçici kurul, resimleri rumuzları ile inceleyecek, yarışmacıların gerçek isimleri gizli tutulacaktır.
  5. Resimlerin değerlendirilmesinde konuya bağlılık, mizah ve kurgu becerisi, resim tekniklerine uygunluk, özenli çalışma ve özgünlük gibi kriterlere bakılarak değerlendirilme yapılacaktır.
  6. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi?ne son başvuru tarihinden sonra ulaşan resimler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  7. Yarışma seçici kurulu kararı kesindir, itiraz edilemez.
  8. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, yarışma şartnamesinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
  9. Jüri kararı ile birinci, ikinci ve üçüncü resim belirlenecek ve eğer jüri gerekli görürse, mansiyon ödülü unvanı verebilecektir. Yarışmada ödül olarak plaket ve kişiye özel kırtasiye malzemesi (Çocuğun isminin yazılı olduğu defter. Kalem vb.) hediye edilecektir.
  10. Yarışma sonuçlarına www.eskisehir.bel.tr adresinin duyurular kısmından ulaşılabilecektir.