ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

BAŞARILI İSİMLER ZİRVEDE BULUŞTU

18.05.2021

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen Eskişehir Sosyal Girişimcilik Zirvesi alanında örnek çalışmalara imza atan başarılı girişimcileri gençlerle buluşturdu.

Tam kapanma döneminde de etkinliklerine online olarak devam eden Büyükşehir Gençlik Merkezi, sosyal girişimcilik alanında başarılı girişimcileri Eskişehir Sosyal Girişimcilik Zirvesi’nde bir araya getirdi. Büyük ilgi gören ve Gençlik Merkezi’nin @ebbgenclik YouTube kanalından canlı yayınlanan etkinlik esnasında gençler merak ettiği sorulara da yanıt buldu. 8 oturum halinde yaklaşık 5 saat süren canlı yayınla gerçekleştirilen Eskişehir Sosyal Girişimcilik Zirvesi’ne Social Business Global Başkanı İsmail Hilmi Adıgüzel, Mersin Üniversitesi Girişim Limanı Müdürü Dr. Duygu Hıdıroğlu, Pozy.org kurucusu Turgay Öztürk, Dialogue in the Dark Türkiye Kurucusu Hakan Elbir, Givin Kurucusu B. Başak Sucuka, The Grainne Kurucusu Eylül Danışman, BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı ve Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi’nden Esra Karan konuk olarak katıldılar.

Eğitim, basın, müzecilik, tekstil, tasarım ve kuluçka alanlarında başarılı sosyal girişimcilik örneklerine imza atan ve yaptıkları çalışmalar ile gençlere örnek olan isimler, yaşadıkları süreçleri ve tecrübelerini gençlerle paylaştı. Gençlerden girişimcilik konusunda cesaretli olmalarını isteyen katılımcılar, özellikle yaşanacak zorluklarda pes etmemenin altın kural olduğunu vurguladı. Konuklar ayrıca etkinlik kapsamında gençlerle bir araya gelmelerini sağladığı için Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve yöneticilere teşekkür etti.

Yayını takip eden gençler de Türkiye’de yeni bir kavram olarak bilinen Sosyal Girişimcilik üzerine merak ettiği soruları bu alanda çalışan isimlere sorma imkanı buldu. Gençlik Merkezi yetkilileri gençlerin gelişimine yönelik çalışmaların bundan sonraki süreçte de devam edeceğini ifade etti.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı