ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

ALPU YUNUSEMRE’DE GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ

07.05.2021

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) ekipleri, Alpu İlçesi Yunusemre Mahallesi’nde şebeke hattı yenileme çalışmalarına başladı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) ekipleri, bir vatandaşın, izinsiz bir şekilde şebeke suyunu, tarımsal faaliyetlerde kullanması ve suya zirai ilaç kaçırmasından dolayı yaşanan soruna, anında müdahale etti. Olaydan kısa bir süre sonra halk sağlığı açısından hiçbir risk teşkil etmemek üzere acil eylem planını hayata geçiren ESKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Alpu İlçesi Yunusemre Mahallesi’nde içme ve kullanma suyu şebeke hattı yenileme çalışmalarına da hızlıca başladı.

Toplamda 4,5 kilometrelik, 500 aboneye hizmet veren şebeke hatlarının kısa bir sürede bitirilmesi amacıyla ekipler yoğun bir şekilde çalışıyor.

Bu arada ESKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin dün gece geç saatlere kadar çalışmaları sonucu ana hat değişimi de gerçekleşti. Hali hazırda suları kesik olan Fevzi Paşa Mahallesi’nin bir bölümüne akşamüstü, tamamına ise bu gece yarısı su verilmeye başlanacak.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı