ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  GÜNCEL   DUYURULAR

YENİ KISITLAMA VE TEDBİRLER İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

02.12.2020

Kıymetli hemşehrilerimiz, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni kısıtlama ve tedbirler kapsamında Büyükşehir Belediyesi olarak bazı konularda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

2 Aralık 2020 Çarşamba günü itibariyle mesai saatlerimiz 10.00-13.00 / 13.30-16.00 olarak güncellenmiştir.

Genelgenin 2.2 maddesinde yazdığı üzere istisna getirilenler dışındaki tüm işyerlerinin hafta içi saat 20.00’de kapanacak olması sebebiyle tramvaylarımız hafta içi 21.00’e kadar çalışacak olup, hafta sonu hizmet vermeyecektir. Güncel tramvay saatlerine http://www2.estram.com.tr/Haber/14116 üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hafta içi 21.00 sonrası ve hafta sonu toplu taşıma otobüslerle sağlanacak olup, otobüs sefer saatleri ile ilgili ayrıca detaylı bir duyuru yapılacaktır.

Genelge kapsamında 20 yaş altı ile 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız toplu taşımadan hiçbir şekilde faydalanamayacaktır. İstisna kapsamında olan vatandaşlarımız BİLEM’e giderek istisna kapsamında olduğunu belgelemek ve Eskart’larını aktif hale getirmek zorundadır.

Halk Ekmek, Halk Süt ve Halk Yumurta satışının yapıldığı büfelerimiz, sokağa çıkma kısıtlaması olan hafta sonlarında yalnızca Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecektir. Kalabak Su dağıtımımız da sakalarımız aracılığıyla haftanın 7 günü gerçekleşmeye devam edecektir.

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarında su yüklemesi yapması gereken vatandaşlarımız 10.00-17.00 saatleri arasında ikametlerine en yakın sumatikten yükleme gerçekleştirebilirler. Bu saat aralığı dışındaki acil su yüklemeleriniz için ALO 185 üzerinden kayıt oluşturarak ESKİ ekiplerimizden destek alabilirsiniz. Ayrıca her türlü su kesintilerini 7/24 ALO 185 Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz.

Cadde üstü otoparklarımız yalnızca hafta içi 10.00-20.00 saatleri arasında çalışacak olup, bot ve gondollarımız ikinci bir duyuruya kadar hizmet vermeyecektir.

Hes Kodu-Eskart eşleştirme işlemleri yalnızca internet üzerinden ve mesai saatleri içerisinde ALO 153 üzerinden yapılabilmektedir. Eşleştirme için son tarih 5 Aralık’tır.

Vaka sayılarının her geçen gün arttığını lütfen unutmayalım. Maske, mesafe ve hijyen kuralları başta olmak üzere yayınlanan tüm kurallara hep birlikte uyarak bu zor günleri atlatabiliriz.

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

PAYLAŞ

 
TÜM DUYURULAR   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı