ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

MASKEYLE ‘EVET’ DİYORLAR!

24.06.2020

Kontrollü normalleşme süreciyle birlikte nikah işlemlerinin başladığı Haller Gençlik Merkezi’nde oda nikahı ve büyük salonlarda nikahı kıyılan çiftler sosyal mesafe kuralına uyarak maskeleriyle ‘Evet’ diyorlar.

Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik ve sosyal hayatın durma noktasına geldiği günlerde, nikah törenleri de geçici olarak iptal edilmiş ve ileri bir tarihe ertelenmişti. Kontrollü normalleşme sürecinde salonların tekrar açılmasıyla birlikte çiftlerin nikahları da kıyılmaya başladı. Koronavirüsten misafirleri korumak amacıyla nikah salonlarında ilaçlama çalışmalarının düzenli olarak yapıldığını ifade eden yetkililer, oda nikahlarına birinci derece yakınlar kabul edilirken, büyük salonlara ise yalnızca 56 misafirin kabul edildiğini belirttiler. Salonlarda maske takmanın zorunlu olduğunu ve misafirler için sandalyelerin fiziksel mesafe kuralına göre ayarlandığını ifade eden yetkililer, düğünlerin başlamasıyla birlikte nikah memurlarının özel salonlarda da nikah kıymaya başlayacağının bilgisini verdiler.

Nikah işlemlerinde genelge gereği takı törenine izin verilmediğini ifade eden yetkililer, nikah işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen çiftlerin 0222 230 71 75 üzerinden Büyükşehir Belediyesi Evlendirme Memurluğu’na ulaşabileceğini belirttiler.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı