ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

ALO KALABAK HİZMETE GİRDİ

19.01.2011

Büyükşehir Belediyesi, Sucular Odası İşbirliğiyle Alo Kalabak Su Dağıtım Hattını düzenlenen törenle hizmete açtı. Vatandaşlar, 222 0 222 nolu telefon hattı aracılığıyla evlerine ya da  iş yerlerine su siparişi verebiliyorlar.

 Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir’in Doğal Kaynak Suyu Kalabak’ı telefon aracılığıyla da tüketicilere ulaştıran 222 0 222 ALO SU hattını hizmete soktu. Özellikle çalışanlar ve yaşlılar için büyük kolaylık sağlayan yeni uygulamayı gerçekleştirecek olan modern dağıtım filosunun hizmete girmesi nedeniyle Vilayet Meydanı’nda, çok sayıda davetlinin katılımıyla tören düzenlendi.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Kalabak Suyu’nun Eskişehir’in malı olduğunu vurgulayarak, tüm kent halkını Kalabak Suyu’nu tercih etmeye davet etti. Büyükşehir Belediyesi olarak Kalabak Suyu’na çok büyük ve köklü yatırımlar yaptıklarını da ifade eden Başkan Büyükerşen “Kalabak’ın 65 yıl boyunca yenilenmeyen isale hattını yeniledik. Evvelce sağlıksız koşullarda eski tankerlerle su dağıtımı yapılıyordu. Bu uygulamaya da son verdik ve 140 araçlık modern bir filo kurduk. Damacana dolum tesislerini son teknoloji ürünü makinelerle donattık. Uluslararası akreditasyonu olan analiz laboratuarları oluşturduk. Pet şişe ve bardak dolum tesislerini hizmete açtık. Kısacası Kalabak’ı, kaynağından dağıtımına her şeyiyle Avrupa Standartlarında bir yapıya kavuşturduk. Kalabak, Eskişehir’in öz malıdır ve Kalabak’a verilen her kuruş Eskişehir’e başta altyapı olmak üzere Eski Genel Müdürlüğümüzün yatırımları olarak geri dönmektedir. Bu nedenle tüm hemşehrilerimden gittikleri lokanta ve kafeterya benzeri işyerlerinde de Kalabak Suyu’nu ısrarla istemelerini rica ediyorum. Yeni dağıtım filosunun ve ALO KALABAK uygulamasının hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

ALO KALABAK 222 0 222 hattıyla ilgili bilgi veren Eskişehir Sucular Odası Başkanı Gazi Kaya uygulamadan faydalanmak isteyen Eskişehirlilerin 222 0 222 hattını arayarak sisteme kayıt olmaları gerektiğini hatırlatarak, sistemin sabah 09.00 ile akşam 19.00 arası sipariş aldığını, servisin ise akşam 21.00’a kadar devam ettiğini söyledi. Kaya, ALO KALABAK hattında 12 litre damacana suyun fiyatının ise 2 lira olduğunu sözlerine ekledi.

Tören nedeniyle birer konuşma yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, ALO KALABAK Hattının hayırlı olması dileğinde bulundular.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı