ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

“ŞEHİR PAYLAŞMAKTIR” KOLİLERİ ÜRETİCİ MARKETLERDE

11.01.2021

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin pandemiden ekonomik olarak etkilenen vatandaşlara destek amacıyla başlattığı “Şehir Paylaşmaktır” uygulaması, internet kullanamayan vatandaşlar için Üretici Marketlerde.

Başlattığı destek uygulamasıyla hem ihtiyaç sahiplerinin hem de kooperatifler aracılığıyla üreticinin yüzünü güldüren Büyükşehir Belediyesi, ürünleri görerek almak isteyen vatandaşlar için Kurtuluş Mahallesi’ndeki ve Eskibağlar Mahallesi’ndeki Üretici Marketlerde kolilerin satışını başlattı. Uygulama kapsamında market.eskisehir.bel.tr adresine giren vatandaşlar 3 ayrı paylaşım kolisinden bütçelerine uygun olanı seçerek ihtiyaç sahiplerine destek olabiliyor. Vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren Büyükşehir Belediyesi internet bankacılığı kullanmayan vatandaşları dikkate alarak Üretici Marketlerde de uygulamayı başlattı. Üretici Marketlerden “Şehir Paylaşmaktır” kolilerini satın alan vatandaşlar, isterlerse kolinin ulaşmasını istediği vatandaşı da belirtebiliyor. Büyükşehir Belediyesi vatandaş adına ihtiyaç sahiplerine kolileri teslim ediyor.

Paylaşım kolilerinin içindeki ürünleri Eskişehir’deki üretici kooperatiflerinin yanı sıra Artvin, İzmir, Bursa, Ankara, Manisa, Kastamonu gibi kentlerdeki üretici kooperatiflerinden de temin eden Büyükşehir Belediyesi, hem üreticiye hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek oluyor.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı