ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  GÜNCEL   ETKİNLİKLER

ANIT DUVAR YARIŞMASI

Yarışmanın Amacı:
Şiddet sadece ülkemizde değil, tüm dünyada dramatik boyutlara ulaşmış durumdadır ve hızla artmaktadır. Kadınlar ise şiddetin yükseldiği her tarihsel süreçte olduğu gibi saldırıların ilk hedefi olmaya devam etmektedir. Kadınların en temel hakkı olan “yaşama hakkı” tehdit altında. Amacımız farkındalık yaratmak ve kayıplarımızı anmak için bir anıt duvar oluşturmaktır.

Yarışmasının Konusu:
“25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü Anıt Duvar Tasarımı”
Kimler Katılabilir:
Üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümü, güzel sanatlar ve mimarlık fakültesi bölümleri lisans öğrencileri veya mezunları, bu bölümlere ilişkin yüksek lisans/doktora öğrencileri veya mezunları katılabilirler. Tasarımcılar eğer isterlerse grup çalışması ile katılabilirler.
    
Yarışma Gönderim Koşulları:

1. Katılım koşullarının ekinde başvuru formu bulunmaktadır. Başvuruda bulunacakların formu eksiksiz doldurması gerekmektedir. Başvuru formunun pdf ya da jpeg formatında bir kopyası,
2. Tasarımın adı, tasarımın öngörülen boyutları, tasarım gerçekleştirilirken öngörülen yapı malzemeleri ve öngörülen üretim tekniğini içeren bir tanıtım yazısı
3. Tasarımın 68 x 38 cm (3840x2400 pixel) 150 dpi ölçülerinde, en az 1, en fazla 4 pafta olarak sosyalhizmet@eskisehir.bel.tr adresine e-posta ile gönderilmesi gerekmektedir.

Yarışma Şartnamesi:

1. Anıt duvarın şehrin hangi noktasına ve hangi boyutlarda yapılacağı seçilen tasarıma göre planlanacaktır. Bu sebeple boyutlandırma konusunda tasarımcı serbest bırakılmıştır.
2. Tasarım için öngörülen boyutları, yapı malzemelerini ve üretim tekniğini içeren tanıtım yazısı, anıtın amacı ile birlikte karakterize edilip, tasarım ve başvuru formu ile gönderilmelidir.
3. Tasarlanan Anıt Duvar dış ortam koşullarına uygun olmalıdır.
4. Tasarımda, tercihen, öldürülen kadınların isimlerine yer verilecek alan bırakılmalıdır.
5. Şartnameye uygun olarak ve zamanında teslim edilen aday tasarımlar seçici kurul tarafından değerlendirilir. Seçici kurul alanında uzman akademisyenlerden oluşmaktadır.
6. Yarışmaya tasarımıyla katılan her yarışmacı, tasarımının telif haklarını süresiz, bedelsiz ve koşulsuz olarak yarışmayı düzenleyen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne geçmiş olduğunu kabul etmiş sayılır.
7. Yarışmaya katılan ve dereceye giren tasarımlar üzerinde, gerek görüldüğü takdirde değişiklik yapılabilir.
8. Yarışmaya katılan tasarımların daha önce düzenlenen benzer yarışmalarda dereceye girmemiş, kısmen ya da tamamen başka bir tasarımdan kopya edilmemiş ve daha önce herhangi bir yerde kullanılmamış olması gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişi, tasarımın kendisine ait, özgün ve başka bir yarışmada ödül almadığını kabul ve taahhüt eder.
9. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, tasarımları seçici kurul ile paylaşırken rumuzları ile paylaşacaktır. Seçici kurul, tasarımları değerlendirirken rumuzları ile değerlendirecektir. Tasarımcıların isimleri gizli tutulacaktır.
10. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne son başvuru tarihinden sonra ulaşan tasarımlar değerlendirmeye alınmayacaktır.
11. Yarışma seçici kurulu kararı kesindir, itiraz edilemez.
12. Yarışma kamu yararına düzenlenmektedir. Yarışmada seçilen tasarım, tasarımcının isminin yer aldığı bir şekilde, EBB tarafından yaptırılacaktır. Yarışmada başka bir ödül bulunmamaktadır.
13. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, yarışma şartnamesinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Yarışma Takvimi

Yarışmanın Başlangıç tarihi:    25 Kasım 2020
Son Katılım Tarihi:                  5 Şubat 2020  
Seçici Kurul İnceleme Tarihi:    8 Şubat 2021 – 26 Şubat 2021
Sonuç Açıklanma Tarihi:          1- 8 Mart 2021


Yarışma Sekretaryası   
Tel:                               0 222 211 55 00 / 1562 / 1626
Adres:                          Arifiye mah. İki Eylül Cad. No:53 Odunpazarı / ESKİŞEHİR
E-Posta Adresi:           sosyalhizmet@eskisehir.bel.tr


İlgili dosya için tıklayınız ....

PAYLAŞ

 
TÜM ETKİNLİKLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı