ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇÖLYAKLILAR VE PKU’LULARA DESTEK

04.06.2020

Korona virüs ile mücadelesini kararlılıkla sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya da devam ediyor. Sosyal belediyecilik anlayışı ile zor günler geçiren vatandaşlara yardım elini uzatan Büyükşehir Belediyesi, çölyak ve PKU hastalarına özel hazırlanan unları kendilerine teslim etti. 

Hayatları boyunca buğday, arpa ve çavdar içeren ürünleri tüketmeleri yasak olan ve glutensiz ya da proteini düşük gıdaları bulmakta zorlanan çölyak ve PKU hastalarına Büyükşehir Belediyesi destek olmaya devam ediyor. Son olarak toplamda yaklaşık 400 hastaya özel unların ulaştırıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, vatandaşların Halk Ekmek’e başvurmaları halinde glutensiz ekmek, simit gibi ürünlere de kolaylıkla ulaşabileceklerini ifade ettiler.

Ülkemizde glutensiz ürünlerin fiyatlarının yüksek olduğunu ve almakta zorlandıklarını ifade eden vatandaşlar ise “Büyükşehir Belediyemiz daha önce de gıda paketleri ile bizlere destek olmuştu. Özellikle pandemi sürecinde bulmakta zorlandığımız glutensiz veya proteini düşük unlar da bugün ekipler tarafından bizlere ulaştırıldı. Mücadelesi zor bu hastalıkta çocuklarımızın yüzünü güldüren, bizlerin yanında olan Sayın Hocamız Yılmaz Büyükerşen ve ekibine teşekkür ediyoruz” şeklinde görüş bildirdiler.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı