ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

LAVANTA FİDESİ DESTEĞİ ALAN ŞÜKRANLILILARDAN BAŞKAN BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR

15.02.2020

Eskişehir’de lavanta üretiminin önemli merkezlerinden biri olan Şükranlı Mahallesi’nden gelen vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınmayı destekleme projeleri kapsamında geçtiğimiz yıl 25 bin lavanta fidesi desteği aldıklarını belirten Şükranlılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kadri Ay, Başkan Büyükerşen’e minnettar olduklarını ifade etti.

Ekonomik olarak zor günlerden geçen üreticiye kırsal kalkınma projeleri ile destek olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, üreticilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde Eskişehir’in en önemli lavanta üretim merkezlerinden biri olan Şükranlı Mahallesi’nde 25 bin lavanta fidesi desteğinden yararlanan üreticiler Başkan Büyükerşen’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette konuşan Şükranlılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kadri Ay “Şükranlıyı Türkiye’de lavanta yetiştiriciliğinin önemli noktalarından biri haline getirmek için çalışıyoruz. Üretimi daha da arttırarak lavanta turizminden de gelir elde edeceğimize inanıyoruz. Şükranlılı üreticilerimiz adına Sayın Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etmek için geldik. Geçtiğimiz yıl bizlere verdikleri 25 bin lavanta fidesinden mahalle sakinlerimiz önemli gelirler elde ettiler. Biz bu desteklerin artarak devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

Nazik ziyaretleri dolayısıyla Kadir Ay ve yönetimine teşekkür eden Başkan Büyükerşen ise “Arpa, buğday, şeker pancarı gibi klasik tarım ürünlerinin dışında lavanta gibi oldukça önemli bir seviyede gelir sağlayan bir değerin üretimine destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Şükranlılı hemşehrilerimizin bu alandaki başarısını yakından takip ediyorum. Hemşehrilerimiz lavantayı sadece üretmekle kalmıyor, sabun, yağ, yoğurt, tatlı gibi birçok farklı alanda üretim de gerçekleştiriyor. Biz imkanlarımız ölçüsünde sizlere destek olmaya devam etmek istiyoruz” dedi.

Ziyarette bulunan Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe de Başkan Büyükerşen’e teşekkür ederek “Isparta’da bir Kuyucak varsa, Eskişehir’de de bir Şükranlı olsun istiyoruz. Çünkü bu işin bir de turizm boyutu var. Ben inanıyorum ki Sayın Hocamızın destekleri ve fikirleri ile Şükranlı Mahallemiz bu alanda önemli bir cazibe noktası haline gelecektir” dedi.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı