ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

EĞLENCELİ MATEMATİK ve KARİKATÜR ATÖLYELERİ BAŞLADI

15.02.2020

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından çocukların gelişimine katkı sunmak için düzenlenen ve büyük bir ilgi gören Eğlenceli Matematik Atölyesi ve Karikatür Atölyesi yeni dönem çalışmalarına başladı.

Düzenlediği ücretsiz atölyelerle çocukların vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmelerine destek olan Büyükşehir Belediyesi, Çocuk Hakları Birimi aracılığı ile çocukların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Çocuk Hakları Birimi’nin gerçekleştirdiği Eğlenceli Matematik Atölyesinde, öğrencilerin ezber, formül ya da kurallardan oluşan zor bir ders olarak düşündüğü matematiği, eğlenceli etkinlikler ve yöntemlerle öğrenen çocuklar, çözemedikleri matematik problemlerini rahatlıkla çözmeye başlıyor. 2019 yılında Sabancı Üniversitesi Eğitim Reformu Girişimi’nde Türkiye’de İyi Örnek Uygulaması seçilen Eğlenceli Matematik Atölyesi bu sene de 8-10 yaş arası çocuklara eğitim vermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda da düzenlenen ve büyük ilgi gören ‘Karikatür Atölyesi’ de yeni dönem çalışmalarına hızlı başladı. Geçen sene 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günün’nde çizimlerini sergi haline getiren çocukların eserleri, Espark’ı ziyaret eden vatandaşlardan büyük ilgi görmüştü. Yeni dönemde gelen yoğun talepler doğrultusunda atölyeler yeni gruplarıyla çalışmalara başladı. 8-12 yaş arası çocukların katılımıyla gerçekleşen atölyede çocuklar; çocuk hakları temelli çizimlerini abartılı, düşündürücü ve mizahi bir şekilde kağıda döküyorlar.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı