ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

TATARİSTAN HEYETİNDEN BAŞKAN BÜYÜKERŞEN’E ZİYARET

12.02.2020

Rusya Federasyonu Türkiye İhracat Merkezi Temsilcisi Radik Gimatdinov ve Tataristan Türkiye Temsilcisi Ayrat Gataullin, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Şehirde tatar nüfusunun çok fazla olduğunu belirten Radik Gimatdinov, bu sebeple Eskişehir ile her zaman iyi ilişkiler içerisinde olduklarının altını çizdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in makamında gerçekleşen ve sohbet ortamında geçen ziyarette Tataristan’ın genel durumu hakkında Başkan Büyükerşen’i bilgilendiren Rusya Federasyonu Türkiye İhracat Merkezi Temsilcisi Radik Gimatdinov, Eskişehir’i de çok beğendiğini ifade etti. Gimatdinov “Sayın Cumhurbaşkanımız Rustam Minnihanov’un selamı ile sizlere geliyoruz. Türkiye’de tatar nüfusunun en çok olduğu kentlerin başında gelen Eskişehir’e kendisi büyük değer veriyor. Burada yaşayan tatarların size nasıl saygı ve sevgi ile bağlı olduklarının da farkındayız. Bu yüzden Eskişehir ile ilişkilerimizi her zaman sıcak ve samimi tutmak istiyoruz. Misafirperverliğiniz ve şehrinizdeki tatarlara verdiğiniz kıymet dolayısıyla sizlere çok teşekkür ediyor, en kısa sürede bizler de sizleri Kazan’da ağırlamak istiyoruz” dedi.

Nazik ziyaretleri dolayısıyla Radik Gimatdinov’a teşekkür eden Başkan Büyükerşen “Şehrimize büyük renk katan tatar hemşehrilerimize bizlere verdikleri destek dolayısıyla minnettarım. Onların birlik ve beraberliğini gördükçe gurur duyuyorum. 1995 yılında imzaladığımız anlaşma ile Tataristan’ın Kazan kenti ile kardeş şehir olmuşuz. O dönemden beri belirli aralıklarla güzel birlikteliklere imza attık. En sonuncusunu da geçtiğimiz yaz düzenlediğimiz ve birçok parkımızda vatandaşlarımıza spor yapma imkanı sağladığımız Green Fitness Spor Şenliği’ydi. Kazan’dan gelen eğitmenler ile vatandaşlarımızı buluşturduk ve çok renkli görüntüler ortaya çıktı. Bu gibi festivaller, şenlikler ve etkinlikler ile daha fazla sizlerle buluşmak istiyoruz. Kazan’a davetiniz dolayısıyla da teşekkür ediyorum” dedi.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı