ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

TAŞLARA RENK VEREN KADINLARIN SERGİSİ AÇILDI

11.02.2020

Başta kadınlar ve çocuklar olmak üzere 7’den 70’e herkese ücretsiz kurs hizmeti veren ESMEK, kadınların emeklerini Eskişehirliler ile buluşturmaya devam ediyor. Son olarak Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde açılışı gerçekleştirilen sergide Taş Boyama Eğitmeni Nuray Diler Yıldırım ve 33 öğrencisinin birbirinden özel eserleri sanatseverlerle buluştu.

Kurulduğu günden bu yana binlerce kursiyere hem meslek hem hobi edinme konusunda yol gösteren ve ücretsiz eğitimler veren ESMEK, kadınların emeklerini sergilemeye devam ediyor. ESMEK tarafından açılan ücretsiz Taş Boyama Kursu’na gelerek kendilerini bu alanda geliştiren kadınlar eğitmenleri Nuray Diler Yıldırım öncülüğünde hazırladıkları eserleri, Eskişehirliler ile buluşturdu. Açılışına CHP Parti Meclisi Üyesi Gaye Usluer ve CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü’nün de katıldığı sergiye, sanatseverler de büyük ilgi gösterdi. Emekleri dolayısıyla Nuray Diler Yıldırım ve öğrencilerini tebrik eden Usluer ve Süllü, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin fırsat eşitliği açısından ESMEK ile Türkiye’ye örnek olduğunu ifade ettiler.

Sergi 16 Şubat’a kadar ESMEK Turistlik El Sanatları Merkezi içerisinde yer alan ESMEK Sergi Evi’nde ziyaret edilebilecek.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı