ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

BÜYÜKŞEHİR’DEN ANLAMLI YEMEK

02.12.2019

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle engelli vatandaşları ve yakınlarını düzenlediği yemek ile bir araya getirdi. 1200 engelli ve yakının katıldığı organizasyonda film, dans ve ritim gösterilerinin yanı sıra engelli bireyler canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.  

Büyükşehir Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelli ve yakınları için yemek düzenledi. Düzenlenen anlamlı yemeğe Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer, belediye bürokratları ve Eskişehir’de hizmet veren engelli dernekleri ile yaklaşık 1200 vatandaş katıldı. Etkinlikte konuşan Başkan Büyükerşen, engelsiz şehir mottosu ile engellilere yönelik hizmetlerin devam edeceğini belirtti. Büyükerşen “Eskişehir’i engelsiz bir şehir yapma gayretimiz sizlerin verdiği cesaretle devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi olarak özel gereksinimli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya ve onları her alanda erişilebilirliğin mümkün olduğu engelsiz bir şehirde mutlu bireyler olarak yaşamalarına imkan sağlamaya çalışıyoruz. Bu konuda en büyük desteği engelli bireylerimizin ailelerinden ve ilgili derneklerden görüyoruz. Onlarla iş birliği içerisinde güzel işlere imza attığımıza inanıyorum. Bundan sonra da imkanlar ölçüsünde sizlere yönelik projelerimiz devam edecek. Ben ve tüm belediye personelimiz her zaman engelli yurttaşlarımızın yanındayız!” dedi.

Konuşma sonrası Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi’nden hizmet alan özel bireyler ritim gösterisi gerçekleştirdiler. Atölyelerde ürettikleri eserleri sergi haline getiren özel bireyler, Eskişehir’in sevilen sanatçısı Mesut Girgin’in şarkılarıyla gün boyunca gönüllerince eğlendiler.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı