ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

HAYVANAT BAHÇESİ MİNİK MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

08.11.2019

Eskişehir turizmine verdiği katkının yanı sıra çocuklara erken yaşta doğanın korunması ve yaban hayatının önemi konusunda eğitimler veren Hayvanat Bahçesi bu hafta minik misafirlerini ağırladı. Adnan Menderes Anaokulu’ndan gruplar halinde gelen 200 çocuk, hayvanlara kendi elleri ile mama hazırladı, klinikte tedavi olan hayvanları ziyaret etti ve Hayvanat Bahçesi içerisindeki diğer hayvanlar hakkında biyologlardan bilgiler aldılar.

240’dan fazla tür ve 2 bine yakın hayvana ev sahipliği yapan Eskişehir Hayvanat Bahçesi, her gün ağırladığı binlerce ziyaretçisi ile Eskişehir turizmine sunduğu katkının yanı sıra çocuklar için de çalışmalarını sürdürüyor. Çocuklara özel açılan atölyeler, düzenlenen kamplar ve çeşitli eğitimlerin yanı sıra Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret eden çocuk gruplarına özel ilgi gösteriliyor. Son olarak Adnan Menderes Anaokulu’ndan gelen 200 çocukla özel olarak ilgilenen Hayvanat Bahçesi yetkilileri, çocukları mutfağa sokarak hayvanlara hazırlanan mamalar hakkında bilgiler verdiler. Elleriyle hayvanlara mama hazırlayan anaokulu öğrencileri, daha sonra kliniğe geçerek, klinik çalışmaları hakkında veterinerlerden bilgi aldılar. Son olarak hayvanların yaşam alanlarını ziyaret eden çocuklar, elleriyle hayvanları besleyerek unutamayacakları bir gün yaşadılar.

Hayvanat Bahçesi yetkililerine teşekkür eden Adnan Menderes Anaokulu yetkilileri, çocukların sıra dışı bir gün geçirdiklerini ve burada yaşadıkları deneyimin çok değerli olduğunu belirttiler. Hayvanlara hijyenik ortamlarda titizlikle bakıldığına şahit olduklarını belirten yetkililer, Eskişehir’e böyle bir merkez kazandıran Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ettiler.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı