ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

ESKİŞEHİR ÇOCUK KULÜBÜ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

07.11.2019

Büyükşehir Belediyesi’nin çocukların da şehir yönetiminde söz sahibi olması ve çocuk katılımını sağlamak amacıyla 80 çocuk tarafından oluşturduğu Çocuk Kulübü çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.  2019-2020 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nin ilk toplantısını Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleştiren çocuklar, sözcü seçimleri için adaylarını belirledi.

2017 yılında Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi tarafından başlatılan ve çocukların şehir yönetiminde söz sahibi olmasının amaçlandığı Çocuk Kulübü çalışmalarını sürdürüyor. Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salonda gerçekleştirilen 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın ilk toplantısında çocuklar tek tek söz alarak, Eskişehir’de çocuk hakları ve çocukların talepleri için çalışacaklarını ifade ettiler. Nasıl bir şehirde yaşamak istediklerini tartışan ve fikirlerini beyan eden çocuklar, toplantı sonunda 5 sözcü seçtiler. Ayrıca kulüp içerisindeki eğitim, engelli çocuklar, gezi, hayvanları sevme ve koruma, kitap, spor çalışma grupları da belirlendi.

Yaşadıkları mahallelerdeki sorunları ve bu sorunlara dair çözüm önerilerini tartışan çocuklar, her ayın ilk haftasında toplanarak şehir yönetiminde söz sahibi olmak istediklerini ifade ettiler.

18 yaşından küçük tüm bireylerin çocuk olarak tanımlandığını ve bu çocukların da önemli hakları olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Çocuk Kulübü Projesi ile çocukların yaşadıkları şehre karşı aidiyet duygularını geliştirmeyi amaçladıklarını belirttiler. Çocukların yaşadıkları mahallelerdeki çocuk hakları ihlallerinin gözlemcisi ve raportörü olacağını belirten yetkililer, uyum içinde çalışarak kentte çocukların da söz sahibi olacağının altını çizdiler.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı