ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

MASALLAR DAVRANIŞLARI DEĞİŞTİRİYOR

15.03.2019

Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir İş ve Meslek Kadınları Derneği masallarla bir araya geldi. Esçocuk Evi ve Zihinsel Engelliler Gündüz Yaşam Merkezi’nde anlatılan eğitici masallarla çocukların ve engelli bireylerin hayal güçlerinin ve özgüvenlerinin gelişmesi ve mutluluğu amaçlanıyor.

Çocuklar için eğitim çalışmaları ve mağdur kadınlara yardım çalışmaları yürüten Eskişehir İş ve Meslek Kadınları Derneği, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile ortak bir projeye imza attı. Masal anlatımı seanslarına katılan Kulüp Başkanı Sema Ulusaraç, İkinci Başkanlar Didem Cingi ve Zehra Sarar ile Üye Prof. Dr. Işıl Açıkalın çocuklarla keyifli zamanlar geçirdi.

Prof. Dr. Işıl Açıkalın, “Bu çalışmam 1980’lerde İtalyancanın pek kullanılmadığı Eskişehir’de beni Anadolu Üniversitesi kadrosuna alıp, İtalyan dilini kullanmam ve öğretmem için bana olanak sağlayan Yılmaz Büyükerşen Hocam’a gönül borcumun ifadesidir. Ben de Eskişehir’de büyüyen çocukları İtalyancadan çevirdiğim bu masallarla tanıştırıp doğa sevgilerini pekiştirmek istedim” dedi.

Masal atölyelerine katılan çocuk ve engelli bireylerin davranışlarında olumlu yönde değişiklikler olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise masallar sayesinde katılımcıların hayvanlar ile de daha kolay dostluk kurduklarını ifade ettiler.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı