ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

İNÖNÜ BELEDİYESİ'NDEN İZİNSİZ KAZI

07.12.2018

Büyükşehir Belediyemiz tarafından İnönü İlçemizde sorumluluk alanımızda bulunan 28 adet bulvar cadde ve sokakta yaz aylarında yaklaşık 6 milyon TL’lik bir yatırım ile kaliteli beton asfalt yenileme çalışması gerçekleştirilmiştir. Ancak İnönü Belediyesi, Alt Yapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME)’den izinsiz olarak halk arasında Martlı Suyu olarak bilinen suyu ilçe merkezinde açık çeşmelerden verme gerekçesiyle yeni yapılan asfaltlar üzerinde uygunsuz mevsim şartları ve yasal mevzuata rağmen izinsiz kazı çalışması gerçekleştirmektedir.

AYKOME Uygulama Yönetmeliği’nin üçüncü kısım 22. Maddesi göre “Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin yol ve tretuvar düzenlenmesi çalışması yaptığı cadde ve sokaklarda düzenleme çalışmalarının tamamlanmasına müteakip 5 yıl süreyle alt yapı ve bağlantı üst yapı çalışmalarına izin verilmez” şeklinde yönetmelikte belirtilmiştir. Ayrıca aynı maddenin 15. şartına göre “Yeni binaların abone bağlantıları, arıza ve zorunluluk arz eden halleri ile protokole bağlanmış işler hariç, 15 Ekim-31 Mart tarihleri arasında alt yapı çalışması yapılması yasaktır” şeklinde karara bağlanmıştır. 

AYKOME Uygulama Yönetmeliğinde açık bir şekilde ifade edildiği üzere İnönü Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi’nden gelen resmi yazıyı beklemeden sıcak asfalt kaplanan cadde ve sokaklarda izinsiz kazı işlemi gerçekleştirmiştir.

Belediyemizin konuyla ilgili olarak İnönü Belediye Başkanlığı’na cezai işlem uygulayacağını kamuoyunun bilgisine sunarız.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı