ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

YENİLDİĞİMİZ EN GÜZEL MAÇTI

07.12.2018

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi 3 Aralık Engeliler Günü kapsamında farkındalık yaratmak ve engelli bireylerle empati kurmak amacıyla Eskişehir Görme Engelliler Spor ile futbol maçı yaptı. Gençlik Merkezi gönüllülerinin göz bandı takarak futbol oynadığı maçta, gönüllüler Eskişehir Görme Engelliler Spora 3-0 yenildi.

Futbol maçında Eskişehir Görme Engelliler Spor oyuncularının aksine oldukça zorlanan Gençlik Merkezi gönüllüleri, göz bandı takıldıktan sonra içinde zil bulunan futbol topunun nerede olduğunu sadece dinleyerek bulup, takım yönlendiricisinin komutlarına göre top sürmeye çalıştı. EGES oyuncularının sahada profesyonel futbol oyuncuları gibi top sürmeleri muhteşem golleri ise seyircilerin dikkatinden kaçmadı.

 Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi oyuncuları yenildikleri en güzel maç olduğunu, herkesin yaşayamayacağı bir deneyimi yaşadıkları için mutlu olduklarını ifade ederken maçı “Bizler bir farkındalık yaratmak istedik. Tamamen duyarak hareket ediyorsunuz ve ona reaksiyon veriyorsunuz. O açıdan sesleri ayırt etmek, topa müdahalede bulunmak, birbirimize çarpmadan hareket etmeyi öğrenmek çok zordu. Bu gün engelli arkadaşlarımızın hayatlarını tecrübe etme şansını yakaladık. İlerleyen günlerde onlarla tekrar maç yapmak istiyoruz” sözleriyle anlattılar.

Eskişehir Görme Engeliler Spor oyuncusu Abidin Karademir ise gerçekleştirilen etkinlik için teşekkür ederek, “Bizim için anlamlı ve farkındalık yarattığımız bir gün oldu. Bizimle bu deneyimi yaşayan arkadaşlara ayrıca teşekkür ediyorum. Onlar bir şeylerin daha farkında olacaklar çünkü yaşadılar. Seyretmeye benzemiyor bu. Biraz tekme yediler, birbirleriyle çarpıştılar. Futbol bunu gerektiriyor. Hedeflerimiz büyük şuan ikinci ligteyiz. Birinci ligi hedefliyoruz” dedi.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı