ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

BAŞKAN BÜYÜKERŞEN MECLİS’TE AKPLİ ÜYELERE SORDU

11.10.2018

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 10 Ekim 2018 tarihli oturumunda, AKP’li meclis üyelerine Gündoğdu Kentsel Dönüşüm Projesi’nin komisyonda 1 yıldır neden bekletildiğini sordu.

Büyükşehir Belediyesi’nin Gündoğdu Mahallesi’ni modern bir hale dönüştürecek olan projesi 1 yıldır AKP’li meclis üyelerinin çoğunluğunu oluşturduğu komisyonda bekletiliyor. Yeni binaları, sosyal mekanları, yeşil alanları ve bulvarları ile Gündoğdu’yu örnek bir mahalle haline getirecek olan “Gündoğdu Kentsel Dönüşüm Projesi” 3 etaptan oluşuyor. Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne 9 Ekim 2017 tarihinde onay için gönderilen proje 1 yılı aşkın süredir mecliste bekletiliyor. Bu duruma tepki gösteren Başkan Büyükerşen AKP’li Meclis Üyesi ve İmar Komisyonu Başkanı Tuncay Köküer’e 3 etap halinde ele alacağımız Gündoğdu Projesi’nin 1 ve 3. Etapları hazırken hangi gerekçeye sığınarak 1 yıldır komisyonda bu projeyi bekletiyorsunuz?” diye sordu.

2. etapta sorunlar olduğunu belirten Komisyon Başkanı Köküer ise bu yüzden sürecin uzadığını ifade etti. Köküer’e tepki gösteren Başkan Büyükerşen “Bunlar birbirlerinden ayrı yerler, birbirinin devamı niteliğinde değildir. O yüzden bu gerekçenizi kabul etmiyorum. 2. etapı bahane ederek 1. Etap ve 3. Etapta yaşayan vatandaşlarımızı mağdur etmek hem vicdana aykırı hem de size oy veren vatandaşlara ihanettir!” dedi.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı