Site Haritası
 
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

KARDEŞ ŞEHİR FRANKFURT DOSTLUK TURNUVASI İÇİN GELİYOR

12.09.2018

Büyükşehir Belediyesi kardeş şehir ilişkileri kapsamında Alman amatör futbol takımları ile Eskişehir amatör futbol takımlarını düzenleyeceği Dostluk Kupası Turnuvası’nda bir araya getiriyor.

Dünya’nın dört bir yanında kurduğu kardeş şehir ilişkileri ile Eskişehir’in adını yurt dışında da duyuran Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Almanya’nın Frankfurt kenti ile kardeş şehir ilişkilerini 15-16 Eylül düzenleyeceği Dostluk Kupası Turnuvası ile daha da ileri taşıyor. Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann ve beraberindeki heyetin de katılacağı turnuva 15-16 Eylül tarihlerinde Üniversite Evleri Futbol Sahası’nda düzenlenecek.

Frankfurt amatör takımlarından Tus Makkabi Frankfurt 1965 ve Saz-Rock e.V. Frankfurt takımları ile şehrimizden DSİ Bentspor ile Anadolu Üniversitesi’nin katılacağı turnuvada sporun birleştirici gücü ile farklı kültürlerden genç sporcular bir araya gelecek.

Almanya’nın Frankfurt kenti ile iyi bir kardeş şehir ilişkisi kurduklarının altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen “Bizim için kardeş şehir anlaşmaları kağıda atılan bir imzadan çok, kültür, sanat, eğitim, ticaret gibi bir çok alanda farklı kültürlerin kendi aralarında köprü kurmasını ifade ediyor. Frankfurt Belediye Başkanı Sayın Feldmann ve Frankfurt kenti ile kurduğumuz sağlam ilişkileri, düzenleyeceğimiz bu turnuva ile amatör genç sporcuların da yakından hissetmelerini istedik. İnanıyorum ki bu anlamlı etkinlik dostluğumuzu daha da pekiştirecek ve ileriye taşıyacaktır. Misafirperver hemşerilerimizi hafta sonunda bu futbol şölenine ortak olmaları için Üniversite Evleri Futbol Sahası’na bekliyoruz” dedi. 

15 Eylül Cumartesi 14.30’da açılış seremonisi ile başlayacak turnuva kapsamında ilk maç saat 15.00’de ikinci maç ise 17.00’de oynanacak. 16 Eylül Pazar günü saat 15.00’de üçüncülük maçının oynanacağı turnuvada, 17.00’de oynanacak final müsabakası ile şampiyon belli olacak. Turnuva saat 19.00’da Başkan Büyükerşen ve Peter Feldmann’ın da katılacağı ödül töreni ile sona erecek.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı