Site Haritası
 
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘660 GÜN SONRA ASFALT SEVİNCİ’ HABERİNE CEVAP

13.03.2018

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, yerel basında iki gazetede çıkan, İnönü ilçesindeki asfalt çalışmaları ile ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığı açıklandı. Yetkililerin yaptığı açıklamada, asfalt çalışmalarında İnönü Belediyesi’nin herhangi bir şekilde katkısının olmadığı vurgulanmıştır.

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı, Eskişehir’de yayımlanan iki gazetede çıkan, haberle ilgili olarak bir açıklanmada bulundu.     

Açıklamada; “Eskişehir’de günlük olarak yayımlanan 13.03.2018 tarihli “Şehir ve 2 Eylül”  gazetelerinde çıkan “660 Gün sonra Asfalt Sevinci - 660 Gün sonra Başlandı” başlıklı haber metinleri Daire Başkanlığımız tarafından incelenmiştir.

Öncelikle manşette belirtilen 660 gün kavramı gerçeği yansıtmamakta ve kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye yöneliktir. Şöyle ki Büyükşehir Belediyemizin yetki ve sorumluluğunda bulunan İnönü ilçe Merkezinde 2017 yılı içerisinde vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için ESKİ çalışmalarına paralel olarak çalışmaların tamamlandığı caddelerde asfalt bakım onarımları gerçekleştirilmiştir. 

İnönü ilçe merkezinde ESKİ tarafından yapılan altyapı çalışmalarının haber metninde belirtildiği gibi 15 Ekim 2017 tarihinde tamamlanmadığı, Ocak 2018 ayı içerisinde tamamlandığı belirtilmiştir. Mevsimin kış olması nedeniyle asfalt üretimi yapılamadığından çalışmaların başlatılamadığı bu sebeple 2018 yılı Nisan - Mayıs aylarında öncelikli olarak asfalt yapım çalışmalarına başlanılacağı ilgili kurumlara resmi yazı ile bildirilmiştir.

Mevsim şartlarının ve hava sıcaklıklarının asfalt kaplama yapımına elverişli olduğu Nisan 2018 tarihinde başlanılması planlanan çalışmalar, uygun hava koşulları nedeniyle 12 Mart 2018 tarihi itibariyle başlatılmıştır.

Haber metni içerisinde yer aldığı gibi İnönü Belediyesi araçları çalışmalarımıza her hangi bir katkı sağlamamış, ekiplerimizin böyle bir desteğe de ihtiyacı bulunmamaktadır.

Haberde yazılanların aksine teknik personelimiz tarafından İnönü İlçe Merkezinde 01 Ocak 2018 tarihinden itibaren yapılan ölçüm ve incelemeler sonucunda gerekli hazırlıklar tamamlanmış ve planladığı şekilde devam etmektedir.

Bu sebeple basın aracılığıyla kamuoyunda olumsuz algı oluşturulmasına yönelik yapılan asılsız haberlere İnönülü yurttaşlarımızın itibar etmeyeceğini belirtir, ESKİ tarafından yenilenen içme suyu hattından sonra başlatılan asfalt çalışmaları ile İnönü ilçe merkezindeki Belediyemiz sorumluluğundaki yollarımız modern bir görünüme kavuşmuş olacaktır” denildi.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı