Site Haritası
 
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

LİTVANYA BÜYÜKELÇİSİNDEN BÜYÜKERŞEN’E ZİYARET

05.12.2017

Litvanya’nın Ankara Büyükelçisi Audrius Brüzga, fahri konsolosluk açılışı başta olmak üzere çeşitli etkinliklere katılmak üzere geldiği Eskişehir’de Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

Litvanya’nın Ankara Büyükelçisi Audrius Brüzga ve Litvanya Fahri Konsolosu Zafer Türker, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i makamında ziyaret etti.

Büyükerşen’den Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi alan Büyükelçi Audrius Brüzga,  Eskişehir’i yakından takip ettiğini söyleyerek,  “Eskişehir kültürel ve sanatsal alanda oldukça başarılı projelere imza atıyor. İki ülke arasındaki kültürel ve sanatsal ilişkilerimizi kardeş şehir anlaşmaları ile pekiştirmek istiyoruz. Eskişehir’e ayrı bir önem veriyoruz, burada açtığımız fahri konsoloslukla ikili işbirliği çalışmalarımızı daha hızlı ve çözüm odaklı sonuçlandıracağımıza inanıyorum” dedi.

Eskişehir’in kültür, sanat ve festivaller şehri olduğunu ifade eden Başkan Büyükerşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Litvanya Fahri Konsolosluğu’nun hayırlı olmasını diledi. Büyükerşen ayrıca, Eskişehir olarak uluslararası işbirliklerine her zaman açık bir şehir olduklarını belirtti.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı