Site Haritası
 
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

ÇÖLYAK VE PKU HASTALARINA BÜYÜKŞEHİR GIDA PAKETLERİ DERMAN OLUYOR

11.09.2017

Sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşların sorunlarına çözüm üreten Büyükşehir Belediyesi, çölyak ve PKU hastaları için gıda desteğine aralıksız olarak devam ediyor.

Hayatları boyunca buğday, arpa ve çavdar içeren ürünleri tüketmeleri yasak olan ve glutensiz gıdaları bulmakta zorlanan çölyak ve PKU hastalarına Büyükşehir Belediyesi yaptığı gıda yardımları ile derman oluyor. Geçtiğimiz yıl başlayan ve vatandaşlardan takdir toplayan uygulamada bu yıl da gıda yardımları Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığından devam ediyor. Şuana kadar yaklaşık 140 hastaya gıda desteği verildiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yardımların aralıksız olarak devam edeceğini ifade ettiler.

Ülkemizde bu ürünlerin çok pahalı olduğunu ve almakta zorlandıklarını ifade eden vatandaşlar “Gıda paketleri açıldığında çocuklarımızın yüzündeki tebessüm için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Ayrıca Halk Ekmek tarafından gluten içermeyen ekmekler de bizler için büyük kolaylık sağlıyor. Mücadelesi zor bu hastalıkta çocuklarımızın yüzünü güldüren Yılmaz Büyükerşen ve ekibine şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştular.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı