ENGELSİZ WEB SİTESİ
Site Haritası
   
 
     

SOSYAL BELEDİYELERİN SOSYAL MEDYA EKİPLERİ KAPAKLI’DA BULUŞTU

07.03.2017

Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin sosyal medya ekiplerinin buluştuğu Sosyal Belediyeler Ağı (SOBA) 3’üncü buluşması Çerkezköy ve Kapaklı Belediyeleri’nin ev sahipliğinde Tekirdağ’da gerçekleşti. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi’nin sosyal medya sorumluları da çalıştaya katıldı.

CHP’li Belediyelerin sosyal medya ekiplerinin her iki ayda bir gerçekleştirdiği SOBA buluşmasının üçüncüsü Tekirdağ Kapaklı’da gerçekleşti. 3 gün süren SOBA buluşmasında çeşitli belediyelerin sosyal medya çalışmaları anlatılırken, Avukat Ali Göymen de bilişim hukuku konusunda sosyal medya uzmanlarını bilgilendirdi. SOBA Buluşmasına sosyal medya uzmanlarının yanı sıra, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve Lüleburgaz Ahmetbey Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş da katıldı.

Çalıştayın açılışında ev sahibi olarak katılımcıları selamlayan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı sosyal medya uzmanlarını ilçelerinde ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduklarını belirterek, “Artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan sosyal medya ile yaşıyoruz. Sabah kalkıyoruz gözümüzü ilk açtığımızda sosyal medyadayız. Akşam yatmadan önce kontrol etmeden uyumuyoruz. Yapacağınız birliktelik ve dayanışma ile sosyal medyada etkin ve aktif bir rol oynayabilirsiniz. Sizleri bir arada ve dayanışma içerisinde görmek bizleri mutlu ediyor” dedi.

SOBA Buluşması’na Kapaklı Belediyesi ile birlikte ev sahipliği yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ise yaptığı konuşmada bu birlikteliği önemsediğini belirterek, “Teknolojinin hızla geliştiği bir dönemi yaşıyoruz. Gelecek yıllarda sosyal medyayı daha etkili ve yoğun nasıl kullanırız, bu birlikteliği nasıl güçlendiririz, bunları paylaşmak kendi partimiz ve belediyelerimiz açısından ve vatandaşlarımıza ulaşım açısından da çok önemli. Daha çok insana nasıl ulaşabiliriz? Bunun peşinde olmalıyız. Siyasette ulusal ve yerel medyanın önemi elbette var. ABD seçimlerinin sonuçlarının sosyal medya gücüyle nasıl el değiştirdiğine şahit olduk” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından SOBA çalıştayına geçildi. İlk gün Datça, Süleymanpaşa, Silivri ve Ataşehir Belediyeleri’nin sosyal medya uzmanları kurumlarındaki sosyal medya yönetimini anlattı. İkinci günde ise Barolar Birliği Üyesi Avukat Ali Göymen sosyal medya uzmanlarına bilişim hukuku konusunda bilgiler verdi. Sunumun ardından çeşitli sosyal medya eğitimleri ile çalıştay devam etti.

Çalıştayın sonunda belediye temsilcilerinin verdiği oylar ile SOBA buluşmasının 4’üncüsünün 26-27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Karşıyaka Belediyesi’nin ev sahipliğinde İzmir’de yapılmasına karar verildi.

PAYLAŞ

 
TÜM    
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı