Site Haritası
 
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

BÜYÜKŞEHİR’DEN SOKAKTAKİ CANLARA DESTEK

11.01.2017

Kış mevsimin etkisini yoğun olarak gösterdiği bu günlerde Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü ekipleri, sokaklarda yaşam savaşı veren hayvanlara mama ve yem desteği verdi. Veteriner hekimle birlikte sokak sokak gezen ekipler köpekleri elleriyle beslediler, kulübelerine mama bıraktılar.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, karlı kış günlerinde yürekleri ısıtan bir uygulama başlattı. Eksi derecelerde sokaklarda yaşamları zorlaşan ‘canlara’, atölyelerinde hazırlattığı kulübeleri devreye sokan Büyükşehir ekipleri, sokaklardaki sahipsiz köpek, kedi ve kuşlara mama ve yem desteği yaptılar.

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanlığı Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü veteriner hekim ve bakıcılardan oluşan bir ekip oluşturarak, şehirde sokak hayvanlarının bulunabilecekleri noktalara giderek, ‘canları’ beslediler. Ekipler, şehrin birçok bölgesine yerleştirilen Büyükşehir’in hazırladığı kulübelere mama bıraktılar, su kaplarına temiz su koydular ve donmaması için yağ eklediler. Parklarda ve sokak kenarlarında gördükleri köpekleri elleriyle besleyen görevliler, güvercinlere de bol bol yem attılar. Veteriner Hekim Özkan Tarkan, hayvanların durumunu gözlemleyerek hastalık belirtisi olup olmadığını kontrol etti. Veteriner Tarkan, sokak hayvanlarının çoğunun Eskişehirliler tarafından beslendiğini belirterek, ”Halkımız bu konuda çok duyarlı, biz de onların erişemediği ‘canlarımızı’ mama ve yemle besliyoruz. Ayrıca iki noktada bulunan geri dönüşümlü mamamatik makinelerimize daha yoğun mamayla destekliyoruz” dedi.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı