Site Haritası
 
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

BÜYÜKŞEHİR’DEN 24 SAAT KARLA MÜCADELE

09.01.2017

Büyükşehir Belediyesi Eskişehir genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle şehir merkezi ve ilçe kırsalında toplam yaklaşık 400 personeli ile 24 saat boyunca yolların açık kalması için çalışma yürütüyor. Büyükşehir yetkilileri ayrıca bazı gazetelerde yer alan Çukurhisar’da kapanan yolun Büyükşehir Belediyesi’nin değil Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sorumluluğunda olduğunun altını çizdiler. 

Türkiye genelindeki kar yağışı, hafta sonunda Eskişehir’de de etkisini gösterdi. Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü’nün erken uyarıları ile kar yağışına karşı hazırlanan Büyükşehir Belediyesi Yol İşleri Dairesi Başkanlığı ile Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, kent merkezinin yanı sıra ilçeler ve kırsal mahallelerdeki ana yollarda karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunan bulvar, cadde ve ilçe kırsalındaki 539 mahallenin ana yollarında yaklaşık 400 personel yolların kapanmaması için büyük emek harcadı. Ekipler kent merkezinde 9 adet greyder, 9 adet JCB, 1 adet kar savurucu, 6 adet bobcat, 2 adet loader, 13 adet bıçaklı tuz serici, 2 adet kamyonet ve 13 adet kar küreme kamyonu ile ana caddelerde, bulvarlarda, otobüs güzergâhlarında ve hastane girişlerinde hizmet verdi. Ekipler ayrıca kırsal bölgelerde ise 11 adet greyder, 9 adet kar bıçaklı tuz serici, 6 adet loader, 8 adet JCB, 6 adet pikap, 6 adet kar küreme kamyonu ile 12 ilçenin tamamında 24 saat esasına göre hizmet verdi.

Sürücülerin can ve mal güvenliği için buzlanmalara karşı şehir merkezinde 350 ton, ilçe kırsalında ise 280 ton olmak üzere toplam 630 ton tuz kullanıldığını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, vatandaşların Büyükşehir Belediyesi’ni hedef alan ve yanlış bilgiler ile yapılan haberlere itibar etmemesini istediler.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı