Site Haritası
 
   
 
  GÜNCEL   HABERLER

GELECEĞİN ASTRONOMLARI UZAY EVİ’NE HAYRAN KALDI

07.05.2016

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Fizik ve Astronomi Topluluğu üyeleri, Sabancı Uzay Evi’ne düzenledikleri teknik gezide kafalarındaki soruların cevaplarına ulaştılar. Topluluk Başkanı Doç. Dr. Mustafa Emre Kansu, “ Böyle bir projeyi kazandırdığı için Büyükerşen’e geleceğin astronomları olarak teşekkür ederiz” dedi.

Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı Sabancı Uzay Evi’nde gerçekleştirilen, ‘Derin Uzay Sohbetleri’nin konukları geleceğin astronomları olan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Fizik ve Astronomi Topluluğu oldu.

Doç. Dr. Mustafa Emre Kansu’nun başkanlığını yaptığı 12 kişilik Fizik ve Astronomi Topluluğu, Sabancı Uzay Evi’nde evrenin oluşumu, başlangıcından itibaren güneş sistemi, gezegenler, uydular ve kara delikler hakkında gösterimleri izleyip bilgi aldılar. Fizik ve Astronomi Topluluğu üyeleri, yanıtını aradıkları, merak ettikleri veya öğrenmek istedikleri konuları uzman astronomlarla sorup, bu konuları bilimsel bakış açıları ile ele alma fırsatı buldular.

Sabancı Uzay Evi’ne teknik bir gezi yaptıklarını belirten Doç. Dr. Mustafa Emre Kansu, “ Arkadaşlarımızın kafalarındaki soruların yanıtlarını buldukları bu teknik gezi için, Uzay Evi çalışanlarına ve özellikle bu projeyi Türkiye^ye kazandırdığı için Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ederim” dedi.

Geleceğin astronomları Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Fizik ve Astronomi Topluluğu üyesi öğrencileri, Sabancı Uzay Evi’nin mükemmel olduğunu vurgulayarak, “Sunumlar çok başarılı. Kafamızdaki soruların yanıtlarını aldık. Çok kaliteli bir yer. Başta Başkan Büyükerşen olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederiz” şeklinde izlenimlerini dile getirdiler.

PAYLAŞ

 
TÜM HABERLER   
 
 
 
LİNKLER
HIZLI MENÜ
BAŞKAN
İLETİŞİM
2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı